heade message logo

התכוננו לחוויה אחרת
בנופיה הקסומים של תאילנד

 

 

 

שני תרמילאים נוסעים בטוסטוס עם תרמילים כבדים

Motorbikes in Koh Phangan

 

שכירת אופנוע היא אמצעי התחבורה הנוח והזול ביותר בקופנגן ליחידים ולזוגות. הם זולים ונוחים, אבל לא בטיחותיים. הדרכים בקופנגן לא תמיד אחידות, ולעיתים קרובות מכוסות באבנים וחול.
רבות מהדרכים הקטנות יותר אינן סלולות, והן דרכי עפר, ההופכות לבוציות ולחלקות אחרי גשם, ולעיתים קשות למעבר. לרוכבי אופנוע חדשים או לא מנוסים, לא מומלץ להתנסות בהן.
סביר להניח שלעולם לא תתבקשו להציג רישיון נהיגה על אופנוע (גם לא ע"י שוטר). יש לקחת בחשבון כי אם אין ברשותך רישיון נהיגה על אופנוע, במידה והיית מעורב בתאונת דרכים עם רכב אחר, סביר שתשלום הקנס שלך יהיה גבוה יותר כדי לגרום לבעיה "להיעלם".
תחת החוק התאילנדי, חבישת קסדה היא חובה רק בתוך ערים. בקופנגן ה"עיר" היחידה היא טונגסלה, והמשטרה מציבה מארבים ללכידת תיירים (וגם מקומיים) הרוכבים ללא קסדה. הקנס – 500 באט המשולמים במקום.זול יותר ובטוח יותר לרכב עם קסדה.
כמעט לכל משפחה מקומית בקופנגן יש כמה אופנועים להשכרה, במיוחד בהאדרין, כך שלמצוא אופנוע זה לא בעיה. יש לבדוק את האופנוע באופן יסודי לפני שכירתו. נזקים קיימים לא תמיד מתגלים במבט ראשון. כך שמומלץ להשתמש באותה טכניקה של בדיקת האופנוע בה משכיר האופנוע ישתמש בעת החזרת האופנוע: העבירו את ידיכם על האופנוע. כף היד תחוש בשריטות החבויות בקלות רבה יותר מאשר עיניכם. סמנו על טופס ההשכרה כל שריטה או חבלה שמצאתם על האופנוע. זה מאוד חשוב, גם אם יגזול מכם מעט זמן. מן הידועות הוא שבקופנגן משכירי האופנועים מרויחים יותר כסף מגביית קנסות על שריטות ונזקים לאופנוע השכור מאשר  מדמי השכירות היומיים הנמוכים.אם יש באפשרותכם, שכירת אופנוע מחוץ להאדרין היא בד"כ פחות בעייתית.
התאילנדים באופן עקרוני הם עם הגון, אבל במקומות תיירותיים , כמו בכל העולם, המקומיים פחות מוסריים.
כלי רכב בתאילנד בד"כ לא מבוטחים. אם גרמת נזק לכלי הרכב השכור, עליך לשלם.המשכיר יבקש ממך בעת ההשכרה להשאיר אצלו את הדרכון כאמצעי ביטחון. התשלום על נזקים בד"כ מאוד גבוהים, ומשתנים ממקום למקום. סכומם מודפס על גבי טופס ההשכרה.
אם כל האמור לא גרם לך לוותר על שכירת האופנוע, השלב הבא הוא בחירת האופנוע.
הטוסטוסים המודרנים, כגון הונדה קליק ומיו הם בעלי גיר אוטומטי. הם קלים יחסית לרכיבה, ומתאימים לכבישים סלולים. יש להם גלגלים קטנים, לכן אחיזתם בכבישי עפר לא טובה, והסיכויים להחליק בכבישים אלה גבוהה יותר איתם בעת עצירה.אופנועים קטנים כמו הונדה וויב או הונדה דרים הם בעלי גלגלים גדולים יותר, ולכן מעט בטוחים יותר. הם בעלי גיר ידני, אך ללא קלאץ'. הם די נוחים לרכיבה, והזולים ביותר מבחינת דמי שכירות יומיים.יש גם אופנועים כבדים לשכירה, לא מומלץ לנהגים חדשים.
בקופנגן ובקו טאו ניתן לשכור גם טרקטורונים. הם בד"כ יציבים יותר מאשר רכב דו גלגלי, אך פחות קלים לתמרון במהירות גבוהה, ביחוד בסיבובים. הם יקרים יותר לשכירה מאשר אופנועים, וכך גם מחיר חלקי החילוף במקרה של נזק.
לסיכום, לפני שתשכירו אופנוע, חישבו על כל ההשלכות.
לקבוצות קטנות של 3-4 אנשים עדיף לשכור ג'יפ במחיר דומה למחיר מספר אופנועים בודדים, והוא ודאי בטוח יותר.
תהנו ושמרו על עצמכם!

 

הלקוחות שלנו מספרים

מלונות נהדרים בקופנגן

Maehaad Bay Resort
יעד: קופנגן | אזור קופנגן החופים המערביים
מלון מייהאד ביי ריזורט מציע יחידות מרווחות ומודרניות על אחד החופים הטובים ביותר לשנירקול בקופנגן, חוף מייהאד, שהו אחוף שקט כ 20 דקות נסיעה מהמעבורת. במרחק דקה הליכ ...
לפרטים והזמנה >>
Summer Luxury
יעד: קופנגן | אזור באן תאי
מלון באיכות טובה המציע סוויטות מרווחות בסגנון עכשווי עם אזורי מגורים פנימיים וחיצוניים כאחד, ונוף לים, לבריכה או לגן. ממוקם רק כמה דקות נסיעה מהעיירה המרכזית של ...
לפרטים והזמנה >>
Anantara Rasananda
יעד: קופנגן | אזור טונג נאי פאן
אחד המלונות המפוארים ביותר בקופנגן, מרשת אננטרה הידועה. נמצא על חוף טונג נאי פאן בצפון קופנגן, 40 דקות נסיעה מהמעבורת. ...
לפרטים והזמנה >>
The Cabin
יעד: קופנגן | אזור חוף הפולמון
ריזורט חדר בחוף לילה שבהאדרין. רמה הכי גבוהה בכל האיזור, מבוקש מאוד. חדרים מעוצבים מודרניים גם על הגבעה המשקיפה לים, וגם וילות ישירות על החוף עם בריכה פרטית. מומלץ ל ...
לפרטים והזמנה >>
Panviman Resort Koh Phangan
יעד: קופנגן | אזור טונג נאי פאן
מלון מפואר מיקום בחוף טונג נאי פאן בצפון קופנגן, במרחק 40 דקות נסיעה מהמעבורת, שקט ואיכותי. מתאים גם למשפחות. ...
לפרטים והזמנה >>